Віртуальна екскурсія

Музей Ярослава Стецька

Зала слави героям

Навчальні обрії

В історичному музеї Ярослава Стецька зібрані матеріали, що допомагають відтворити історію Великого Глибочка від часів палеоліту до сьогодення. Зібрано невелику археологічну колекцію, що представлена крем’яними виробами періоду палеоліту та зразками кераміки часів Русі. Зібрано етнографічну колекцію, що допомагає відтворити умови життя в Західній Україні в кінці ХІХ на початку ХХ століття. Зібрані матеріали використовуються на уроках історії, географії, української літератури.

В музеї зібрані матеріали про Ярослава Стецька – ідеолога ОУН, учасника визвольних змагань в 40 -50 роках ХХ століття, голови Проводу ОУН в 1968 – 1986 роках. Досліджуючи життя і діяльність Ярослава Стецька можна відтворити історію ХХ століття. Безпосередня участь учнів у роботі шкільного музею сприяє формуванню історичних знань, розвитку історичного мислення.

Виховні обрії

Ярослав Стецько говорив: «Характери ростуть у твердій дійсності, серед високих моральних та ідейних вимог, з ясною ціллю й великими перспективами». Лише характер може виховати характер. Виховання дітей відбувається на прикладі постаті Ярослава Стецька. В 11 років Ярослав Стецько втратив батька, а в 13 років Ярослав вступив до Тернопільської гімназії. В музеї зберігається копія табеля успішності Ярослава. Він був сумлінним учнем і тому є прикладом для учнів. Цікаво, що Ярослава в гімназії називали Адвокатом, він завжди намагався відстоювати справедливість, тобто Ярослав займав активну громадянську позицію.

Життя Ярослава Стецька не було легким, але він залишався оптимістом. Як заповіт, Ярослав Стецько, залишив настанову: «Міряйте свої сили не реальним, але бажаним! Великого бажайте!». Таким чином, ознайомлення з постаттю Ярослава Стецька розширює виховні обрії.

Безпосередня участь учнів у роботі шкільного музею сприяє вихованню особистісних рис громадянина України, формуванню загальнолюдських духовних цінностей, підготовці до свідомої активної позиції у подальшому дорослому житті, у професійній діяльності.

Змінюється час, змінюється суспільство і необхідно змінювати підхід до музейної справи. Колекції повинні стати більш доступними для публіки. Необхідно «вдихнути життя» в експонати та зробити їх цікавими.

Та попри все, музеї зберігають надбання нашого народу, а це є важливою складовою у формуванні патріота. Музеї були є і будуть залишатися важливими осередками патріотичного виховання.

Кiлькiсть переглядiв: 1154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.